افزایش خرید تضمینی کلزا در آذربایجان شرقی

مدیر تعاون روستایی آذربایجان شرقی گفت: خرید کلزا در استان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است و این روند ادامه دارد.

به گزارش زنان بیدار ، رنجگران در بازدید از مراکز خرید کلزا در تبریز اظهار کرد: شهرستان تبریز قطب تولید کلزای استان آذربایجان شرقی است و بیش از ۷۰ درصد از محصول کلزای استان در این شهرستان تولید می‌شود.

 

وی افزود: تعداد پنج مرکز از ۱۰ مرکز خرید کلزای استان در شهرستان تبریز قرار دارد.

 

وی با اعلام اینکه خرید تضمینی گندم و کلزا از اواخر خرداد ماه توسط شبکه تعاون روستایی استان آغاز شده است گفت: خرید تضمینی محصولات راهبردی از راه‌های دستیابی به اهداف شعار سال ۱۴۰۳ است.

 

رنجگران افزود: برای تشویق کشاورزان به منظور ارائه محصولات خود به مراکز خرید امکانات، تسهیلات و نهاده‌های کشاورزی چون کود و سم در طول سال در اختیار کشاورزان در قالب کشاورزی قراردادی قرار گرفته است.

 

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت کشت و خرید گندم در استان گفت: بیشترین سطح کشت به گندم در آذربایجان شرقی قرار داشته و بیشترین بهره برداران گندمکار نیز در این استان هستند.

 

وی ادامه داد: گندم به عنوان یک محصول راهبردی در تامین امنیت غذایی مردم نقش مهمی داشته و باید در راستای جلوگیری از خروج گندم از کشور اقدام شود که در این راستا تعاون روستایی در اسرع وقت دوره آموزش را برای عاملین تشخیص و ذیحسابی برگزار و مراکز خرید را آماده کرده است.

 

مدیر تعاون روستایی آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۶هزار تن گندم توسط تعاون روستایی خریداری شده که مقدار چهار هزار و ۲۰۰ تن آن به مراکز نگهداری حمل شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =