پروژه راه آهن کرمانشاه-خسروی نقش موثری در تسهیل تردد زوار دارد

شناسهٔ خبر: 5072C701 -
کرمانشاه- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: تکمیل پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی نقش موثری در توسعه زیرساخت‌های اربعینی و تسهیل در تردد زوار دارد.

به گزارش زنان بیدار ، طهماسب نجفی در گفت‌وگو با خبرنگارزنان بیدار، اظهار کرد: یکی از مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به کرمانشاه در سال ۱۳۹۰، احداث پروژه راه آهن غرب کشور بود که در سال ۱۳۹۶ خط ریلی این پروژه از اراک به کرمانشاه وصل شد.

وی با اشاره به روند تکمیل پروژه راه آهن غرب کشور در کرمانشاه، افزود: خط ریلی راه آهن کرمانشاه به اسلام آباد غرب پیشرفت فیزیکی ۸۳ درصدی دارد، اما پیشرفت خط اسلام آباد غرب به کرمانشاه ۵۷ درصد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: ادامه پروژه راه آهن غرب کشور از کرمانشاه تا خسروی به طول ۲۶۳ کیلومتر با گذشت چندین سال از آغاز این پروژه تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نجفی با بیان اینکه در سفر شهید جمهور به این استان حدود ۶ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه در کرمانشاه مصوب شد، ادامه داد: تا کنون ۵۰ درصد آن جذب شده است اما به دلیل حجم بالای عملیات، این اعتبار کفاف تکمیل پروژه راه آهن غرب کشور در کرمانشاه را نمی‌داد.

وی گفت: با استجازه رهبر معظم انقلاب و تصویب هیئت دولت، ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر برای تکمیل پروژه مهم راه آهن کرمانشاه به خسروی اختصاص یافت.

به گفته نجفی، این اعتبار قطعی و نقد است و با استفاده از آن، راه آهن کرمانشاه به خسروی طی سه سال ساخته و بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: خط راه آهن کرمانشاه به خسروی یازده تونل دارد که ساخت ۱۰ تونل آن به پایان رسیده و تنها ساخت تونل آخر به طول ۲۲۰ متر باقی مانده است.

وی با اشاره به مزیت‌های پروژه راه آهن غرب کشور برای کرمانشاه، خاطر نشان کرد: علاوه بر توسعه اقتصادی، تجاری و بازرگانی که برای این استان به همراه دارد، نقش مؤثری برای توسعه زیرساخت‌های اربعینی و به طبع افزایش تردد و پذیرش زوار عتبات عالیات در کرمانشاه به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است، پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی به عنوان یک خط ریلی بین‌المللی به خط راه آهن خانقین در بغداد وصل خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 8 =