وصول حدود ۴ هزار میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 1354FCD0 -
ارومیه-سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در سه ماهه اول ۱۴۰۳ حدود ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش زنان بیدار ، صابر پرنیان در این زمینه اظهار کرد: میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در سه ماهه اول ۱۴۰۳ حدود ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۵ برابر و به عبارتی دارای رشد ۵۰ درصدی شد. میزان حقوق دولتی وصول شده در سه ماهه اول ۱۴۰۲ حدود ۲ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون در استان آذربایجان غربی ۵۱۸ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۱۸ میلیون و ۹۷۵ هزار تن انواع مواد معدنی وجود دارد.

پرنیان افزود: برای بهره برداری از این معادن بیش از ۹ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است که بیشتر سرمایه گذاری ها در بخش معدن و صنایع معدنی استان توسط بخش خصوصی انجام و زمینه اشتغال برای ۵ هزار و ۸۳ نفر به صورت مستقیم در این معادن فراهم شده است.

پرنیان تصریح کرد: طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۱۲ فقره پروانه اکتشاف برای محدوده‌های اکتشافی، ۴ فقره گواهی کشف برای محدوده‌های معدنی در شرف بهره برداری و ۷ فقره پروانه بهره برداری در استان صادر شده که ظرفیت استخراج سالانه این معادن ۱۷۸ هزار تن است، برای بهره‌برداری از این معادن ۷۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و زمینه اشتغال مستقیم ۴۲ نفر در این معدن فراهم شده است.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: جهت احیا معادن راکد استان و استفاده از تمام ظرفیت‌های معدنی برای توسعه اقتصادی استان در سال جاری برابر مزایده‌ای که در خردادماه ۱۴۰۳ برگزار شد، تعداد ۲۸۹ معدن و محدوده معدنی جهت فعال سازی به افراد واجد شرایط واگذار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 3 =