مهارت آموزی و ایجاد شغل برای ۲۴۷ زندانی در سه سال گذشته

شناسهٔ خبر: 13519005 -
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت : ۲۴۷ زندانی با گذراندن دوره های مهارت آموزی در سه سال گذشته جذب بازار کار شده اند .

به گزارش زنان بیدار ، رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت : مهارت آموزی و ایجاد شغل برای ۲۴۷ زندانی در کرمانشاه طی سه سال گذشته اقدامی خوب برای حمایت از زندانیان و خانواده هایشان بوده است .

 شهرام کرمی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه زندان همانند یک بیمارستان اجتماعی است، گفت : در این بیمارستان افراد و خانواده‌های آن‌ها نیازمند مراقبت و حمایت هستند و غفلت از این بیماران سبب خواهد شد به جای تربیت، بیمار به کار‌های به مراتب بدتری روی آورد و در آن صورت درمان آن سخت و یا غیر ممکن می‌شود.

وی افزود: زندانی محصول اجتماع ماست و عملکرد جامعه در رفتار یک زندانی تاثیر گذار است، بنابراین همه ما به نوعی در قبال آن‌ها مسئولیت شرعی، قانونی و انسانی داریم و باید زندانی را جزو اجتماع خود بدانیم و با این نگاه به درمان آن‌ها کمک کنیم. رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر کمک و حمایت از انجمن‌های حمایت از زندانیان و تقدیر از افرادی که پای در این کار خیر گذاشته اند، توصیه کرد: فعالیت این انجمن‌ها گسترش یابد و از تعدد و تکثر که ممکن است به تشتت بیانجامد، جلوگیری شود و یک انجمن واحد شکل گیرد.

وی یادآور شد: گاهی مشکلات یک زندانی فراتر از مشکل مالی است و زندانی و خانواده او به نیاز‌های دیگری از جمله آموزش احتیاج دارند، چرا که ممکن است اگر فرزند یک زندانی حمایت آموزشی شود، فردا به جایی برسد که مسیر زندگی یک خانواده را عوض کند. رئیس شورای قضایی استان با تأکید بر ایجاد درآمد پایدار برای زندان که از قبل آن بتوان بخش زیادی از مشکلات را مرتفع ساخت، گفت: باید درآمد پایدار برای اداره زندان‌ها به منظور کمک به زندانیان در مرکز استان و شهرستان‌ها با نظارت کامل صورت گیرد و گسترش یابد و از محل این درآمد‌ها بسیاری از مشکلات را مرتفع ساخت. کرمی به ایجاد اشتغال برای ۲۴۷ نفر از زندانیان استان طی سه سال گذشته اشاره کرد و آن را اقدام مثبتی برای حمایت از زندانیان و خانواده‌هایشان دانست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 3 =