معرفی چهره های موفق

معرفی لیلاصالحی

شناسهٔ خبر: 599EC6BD -
"لیلا صالحی" که سردبیر مجله " ڕۆچنه" و "کانی" ویژه کودکان نیز بوده است تا اکنون بیش از 20کتاب به زبان کُردی در حوزه های داستان، شیعر، آموزش فلسفه، علم و تاریخ را برای کودکان و نوجوانان چاپ و منتشر کرده است.

به گزارش زنان بیدار ،"لیلا صالحی" دانش آموخته ی رشته تاریخ و مدرس دانشگاه و ساکن شهرستان بوکان است.

"لیلا صالحی" چندین سال است به شیوه علمی در حوزه ادبیات کودکان فعالیت می کند.

" صالحی" که سردبیر مجله " ڕۆچنه" و "کانی" ویژه کودکان نیز  بوده است تا اکنون 20کتاب به زبان کُردی در حوزه های داستان، شیعر، آموزش فلسفه، علم و تاریخ را برای کودکان و نوجوانان چاپ و منتشر کرده است.

تعدادی از کتابهایی که توسط خانم صالحی ترجمه  یا نوشته شده اند، عبارتند از:

ـ کایه‌به ‌قامکه‌کان: این کتاب به شیوه "بازی، شعر و نمایش"، نوشته شده است و تا به امروز در ادبیات کودکان به زبان کُردی، کتابی به این شیوه منتشر نشده است.  

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب کایه‌به ‌قامکه‌کان را منتشر کرده است.

ماسی کۆلکه‌زێڕینه‌: این کتاب مجموعه داستانی در حوزه کودکان است که "مارکوس فیستره" آن را نوشته است. داستانهای این کتاب عبارتند از: (ماسی کۆلکه‌زێڕینه، ماسی کۆلکه‌زێڕینه و ڕووداوێکی دیکه‌، ماسی کۆلکه‌زێڕینه ‌و پیره‌نه‌هه‌نگ، ماسی کۆلکه‌زێڕینه ‌و ئه‌شکه‌وتی دێوه‌زمه‌کان و ماسی کۆلکه‌زێڕینه ‌و هاوڕێکانی).

کتاب ماسی کۆلکه‌زێڕینه‌ به شیوه ای فلسفی روابط اجتماعی را در قالب داستان به کودکان  می آموزد.

این مجموعه داستان توسط خانم صالحی ترجمه و آماده چاپ شده است که جلد اول آن را انجمن غیر دولتی ایزیرتو چاپ و منتشر کرده است و دیگر داستانهای این مجموعه در انتظار چاپ به سر می برند.

ـ شیعری منداڵان: این کتاب مجموعه شعری برای کودکان است که تا به امروز چاپ و منتشر نشده است.

ـ مجموعه کتابهای آموزشی برای کودکان؛ این کتابهای نتیجه هفت سال کاری پژوهشی و تحقیقات میدانی است که مجموعه آثاری را در حوزه تاریخ، سیاست، جغرافیا و ادبیات برای دانش آموزان خلاق آماده کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =