مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان:

بانوان کردستانی نقش به‌سزایی در تولید محصولات صنایع‌دستی دارند

شناسهٔ خبر: 57F2D5A8 -
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان، گفت: بانوان هنرمند و پرتلاش کردستانی نقش به‌سزایی در تولید و خلق محصولات بی‌بدیل صنایع‌دستی دارند.

به گزارش زنان بیدار ، لیلا آژیر در بازدید از کارگاه‌های فعال صنایع‌دستی شهرستان دهگلان که به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی انجام شد، اظهار کرد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه صنایع‌دستی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان، افزود: صنایع‌دستی در این استان و به‌ویژه شهرستان دهگلان قدمت فراوانی دارد و زنان هنرمند این دیار در این زمینه فعالیت چشمگیری دارند.

وی هدف از این بازدیدها را بیان مسائل و مشکلات بانوان فعال در این عرصه عنوان کرد و گفت: اقدام‌ها و فعالیت‌های انجام‌شده بانوان در این کارگاه‌ها قابل تقدیر است.

آژیر یادآور شد: از بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار در این حوزه حمایت خواهیم کرد چرا که هر چه تولید رونق بیشتری پیدا کند، اشتغال‌زایی بیشتر و آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان، بیان کرد: امیدواریم با همکاری متولیان این حوزه، از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های بدسرپرست استفاده شود.

زنان روستایی؛ پیشرو در تولید محصولات صنایع‌دستی

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دهگلان نیز در این بازدید، گفت: زنان روستایی این شهرستان همواره در تولید محصولات متنوع صنایع‌دستی پیشرو و پیش‌قدم بوده‌اند.

بهزاد غفوری، اظهار کرد: در این شهرستان درصد بالایی از محصولات صنایع‌دستی با هنرمندی زنان در روستاها خلق می‌شود و سهم عمده‌ای از پیکره تولید را به خود اختصاص داده‌اند.

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دهگلان، افزود: ثبت‌ملی گلیم‌بافی کاکو سفلی اقدامی ارزشمند در معرفی توانمندی‌های حوزه صنایع‌دستی این منطقه بود که با همت و تلاش اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و هنرمندان فعال انجام شد.

وی یادآور شد: به‌منظور توانمندسازی بانوان صنعتگر در این شهرستان دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

غفوری بیان کرد: امیدواریم با شناسایی و رفع مشکلات و پاسخ به مطالبات بانوان فعال در این حوزه، روند تولید صنایع‌دستی رو به رشد و توسعه حرکت کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =