توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود؛

راه اندازی کمپین حفظ سلامت نوزادان در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 56DF33A0 -
با توجه به اهمیت کاهش مرگ نوزادی در استان، یک کمپین آموزشی تحت عنوان «همه با هم در جهت حفظ سلامت و بقای نوزادان بکوشیم» در کرمانشاه آغاز به فعالیت می کند.

به گزارش زنان بیدار ، مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در گفتگو با خبرنگار کردپرس با بیان این مطلب افزود: این کمپین به عنوان یکی از مداخلات آموزشی اجرا می گردد.

مهرانگیز جمشید پور گفت: به تمامی شبکه های بهداشتی درمانی ابلاغ گردیده که با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری توان و ظرفیت های موجود، این کمپین را در مردادماه سال جاری برگزار نمایند.

وی افزود: آموزش و توانمندسازی مراقبین سلامت و بهورزان در خصوص افزایش کیفیت و کمیت مراقبت ها، آموزش زنان در سن باروری و مادران باردار و همسران ایشان در خصوص اهمیت سلامت نوزادان، شناسایی مادران پرخطر و حساس سازی ایشان با تأکید بر انجام زایمان آنها در بیمارستان تخصصی سطح سه و آموزش عموم مردم در خصوص نشانه های خطر نوزادی و نحوه برخورد با آنها، برای اجرای هرچه بهتر این کمپین مدنظر قرار می گیرد.

جمشیدپور بیان کرد: همچنین جلب همکاری و هماهنگی با سایر ادارات مرتبط در راستای دستیابی به هدف کاهش مرگ و میر نوزادی و نصب بنرهای آموزشی در ورودی بیمارستان ها و پایگاه های خدمات بهداشتی در سطح استان از دیگر برنامه های این کمپین خواهد بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 6 =