فعالسازی ۲۰۰ جام باشگاه کتاب و کتابخوانی در استان کردستان

شناسهٔ خبر: 48F034DD -
۲۰۰ جام باشگاه کتاب و کتابخوانی در استان کردستان فعال شده است، در این باشگاه‌ها، کودکان، کتابخوانی خلاق را یاد می‌گیرند.

به گزارش زنان بیدار ، دومین کارگاه آموزشی تسهیلگران و مربیان جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان کردستان روز چهارشنبه به مدت ۲ روز زیر نظر پژوهشگران کتابخوانی و اساتید این حوزه در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج آغاز به کار کرد.
این کارگاه آموزشی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با همکاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ۵۰ نفر از مروجان کتابخوانی، کتابداران، معلمان، مربیان، کارشناسان حوزه کتابخوانی و فعالان فرهنگی شهرستان‌های این استان برگزار شده است.
معرفی برنامه جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، ضرورت بکارگیری روش‌های مشارکتی، اصول و مبانی تسهیل‌گری و تفاوت‌های آن با مربیگری، شیوه‌های ارزیابی مشارکتی ادبیات کودک، بررسی نمونه‌های ترویج کتابخوانی، و تمرین مستندسازی و اطلاع‌رسانی پیوسته ازجمله سرفصل‌های آموزشی در این کارگاه است.
دبیر اجرایی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان کردستان در ابتدای این کارگاه آموزشی با اشاره به فعالیت ۲۰۰ جام باشگاه کتابخوانی در استان در سال گذشته گفت: توسعه فعالیت‌های باشگاه‌های کتابخوانی در سال جاری در دستور کار است.
بهاره بهمنی اظهار داشت: این کارگاه به منظور آموزش تسهیلگران و مربیان باشگاه‌های کتابخوانی استان با حضور فعالان، علاقه‌مندان و کارشناسان حوزه کتاب آغاز شد.
وی اضافه کرد: باشگاه‌های کتابخوانی بر اساس چهار گروه سنی در تیم‌های حداقل ۸ و حداکثر ۱۵ نفره تشکیل و با مدیریت و هدایت مربی کتابخوانی اداره می‌شود و بچه ها، کتابخوانی خلاق را یاد می‌گیرند.
بهمنی با بیان اینکه رقابتی کردن این فعالیت به منظور ایده پردازی بیشتر در میان کودکان و نوجوانان است، تاکید کرد: ۲۰۰ جام باشگاه کتابخوانی شامل ۱۲۰ باشگاه در سنندج و ۸۰ باشگاه دیگر در سطح دیگر شهرستان‌های استان در سال ۹۷ فعال شدند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =