تاکید استاندار کردستان بر اجرای سند "ارتقاء وضعیت زن و خانواده"

شناسهٔ خبر: 458ADB03 -
استاندار کردستان، تاکید کرد: باید همه مدیران برای اجرای سند ارتقاء وضعیت زن و خانواده به اعتقاد و باور برسند.

به گزارش زنان بیدار ،

بهمن مرادنیا در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در سنندج برگزار شد، گزارش ارائه شده از وضعیت عمومی حوزه زنان و خانواده در کردستان را خوب اما نگران کننده خواند و اذعان داشت: بخشی از مشکلات مطرح شده در این گزارش، اقتصادی و بخشی مربوط به حوزه های فرهنگی، اعتقادات و مذهبی است اما بسیاری از موارد در قیاس با آمارهای کشوری خیلی نگران کننده نیست و برخی هم جای نگرانی دارد.
وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به تدوین "سند ارتقاء وضعیت زن و خانواده" عدالت جنسیتی برقرار شود.
مرادنیا از همه مدیران استان بویژه مدیران دستگاه های مرتبط خواست در خصوص اجرای این سند با حساسیت خاص عمل کنند و خاطرنشان کرد: مدیران باید برای اجرای آن به اعتقاد و باور برسند.
وی ضمن اینکه از امور بانوان کردستان خواست تحقق سند را به جد پیگیری کنند، متذکر شد: این باور در حوزه زنان هم وجود ندارد اما باید ایجاد شود.
استاندار کردستان همچنین خواستار اولویت بندی حوزه های مختلف در اجرای سند "ارتقاء وضعیت زن و خانواده" شد و افزود: لازم است دستگاه های مختلف برنامه ارائه دهند تا بودجه لازم تخصیص یابد و باید به جد پیگیری کنیم.
وی در پایان گفت: اگرچه عدالت جنسی فقط در اختصاص پست های مدیریتی به بانوان نیست اما به جد تلاش می کنیم عدالت در این حوزه برقرار شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =