توسعه متوازن در گرو تحقق عدالت جنسیتی است/ مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به واگذاری مسئولیت ها به زنان اقدام کنند

شناسهٔ خبر: 3916DF29 -
استاندار کردستان تاکید کرد که توسعه متوازن و همه جانبه استان در گرو تحقق عدالت جنسیتی است.

به گزارش زنان بیدار ، بهمن مرادنیا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت بررسی روند اجرایی شدن سند ارتقای زنان و با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد تحقق برنامە های تدوین شدە برای زنان را لازم دانست و گفت؛ مدیران باید به کاری که در حوزه زنان و خانواده انجام می دهند اعتقاد راسخ داشته باشند واین امر صرفا نباید شکل صوری داشته باشد.
وی توجه به نهاد خانواده و امورات مربوط به زنان در جهت بهبود شرایط و وضعیت آنان را یادآوری کرد و افزود: توجه به خانواده و زنان یکی از اقدامات مهم در جهت توسعه به شمار می رود و نباید صرفا توسعه را در کارهای عمرانی و ایجاد زیرساخت ها خلاصه کرد.
مرادنیا با بیان اینکه ادارات و نهادهای زیادی در حوزه زنان و خانواده مسئولیت دارند و تسهیلات مختلفی را برای اشتغال زنان پرداخت می کنند، اظهار کرد: باید کاملا روند پرداخت تسهیلات و شغل هایی که از آن محل ایجاد شده رصد کرد و اگر مشکلی در این خصوص وجود داشت باید آن را برطرف کرد.
استاندار کردستان تحقق عدالت جنسیتی را یکی از خواست های مسئولان ارشد نظام عنوان کرد و گفت: اعتقاد داریم که عدالت جنسیتی باید در همه سطوح و خصوصا در واگذاری مدیریت و مسئولیت ها رعایت شود.
مرادنیا گفت: طبق وعده و خواست رئیس جمهور ۳۰ درصد مدیریت ها باید به زنان اختصاص پیدا کند که استان کردستان در این بخش باید کمبودها را جبران کند.
وی از مدیران استانی خواست در ماههای پیش رو نسبت واگذاری مسئولیت ها در ادارات به زنان جدی تر ورود کنند تا خواسته رئیس جمهور در این بخش محقق شود.
در این جلسه بعضی از مدیران دستگاه های اجرایی به ارائه اقدامات انجام شده در جهت ارتقا وضعیت زنان در استان پرداختند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 5 =