سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کردستان:

طرح «کتابت قرآن کریم» در سنندج برگزار شد

شناسهٔ خبر: 387223C9 -
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: طرح «کتابت قرآن کریم» با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

به گزارش زنان بیدار ، معصومه حسنی خونسار ظهر دوشنبه در مراسم برگزاری طرح کتابت قرآن کریم اظهار کرد: طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌های مرکزی سنندج برگزار شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اهانت‌های اخیر به قرآن کریم در اروپا و نظر به اینکه کتابت قرآن، سنتی دیرینه از زمان پیغمبر (ص) دارد، طرح سراسری کتابت به همت محافل قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انس بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با قرآن شکل گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح از تاریخ ۲۳ آبان و همزمان با آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و هفته کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور آغاز شده و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

حسنی خونسار با بیان اینکه اجرای طرح مذکور با اختصاص سهمیه کتابت به هر استان در حال اجراست، افزود: طرح شامل کتابت ۶۰۴ صفحه از قرآن کریم در ۱۵ سطر است که بنا بر تعداد کتابخانه‌های عمومی هر استان و علاقمندان محافل قرآن و عترت در استان‌ها تقسیم شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: بر اساس طرح کتاب قرآن کریم، استان با شناسایی علاقه مندان و تعداد صفحات در اختیار گذاشته شده این ویژه برنامه را برگزار می‌کند و در پایان نیز با جمع‌آوری برگه‌های مرقوم شده به قرآن دست نویس توسط کودکان و نوجوانان در قطع رحلی صحافی شده و نسخه‌هایی منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد: این طرح امروز در کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج و با حضور دانش آموزان دختر و پسر دو مدرسه شاهد و بدر برگزار شد و برگزیدگان در اسرع وقت معرفی و از آنها تجلیل به عمل می‌آید.

حسنی خونسار اضافه کرد: طرح کتابت قرآن کریم در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این طرح به کتابخانه مورد نظر خود مراجعه کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 7 =