ارزیابی اجرای سند ارتقای وضعیت زنان در کردستان در سومین سفر معصومه ابتکار به استان

شناسهٔ خبر: 35CBD4E7 -
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ارزیابی روند اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در کردستان را یکی از برنامه‌های اصلی سومین سفر خود به این استان عنوان کرد.

به گزارش زنان بیدار ، معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود به کردستان و در فرودگاه سنندج گفت: تیرماه سال گذشته سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده کردستان در شورای برنامه‌ریزی  و توسعه استان تصویب شد.

وی برنامه اصلی سفر خود به استان را گزارش گیری و ارزیابی روند اجرا و میزان پیشرفت این سند اعلام کرد و افزود: این سند برنامه ارتقا شاخص‌های عدالت جنسیتی و شاخص‌های خانواده را برای استان تعریف می‌کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده برنامه‌ای نتیجه محور بوده که با همکاری مطلوب دانشگاه‌ها و مدیران و متخصصان این حوزه تنظیم شده است.

ابتکار افزود: در ادامه این سفر نشستی با بانوان کُرد برگزار خواهد شد تا از نزدیک با پیشرفت‌ها، دستاوردها، نظرات و دیدگاه‌های  آنها آشنا شویم.

وی یکی دیگر از برنامه‌های سفر خود به استان را بازدید از اورژانس اجتماعی مرکز استان عنوان کرد و گفت: این اورژانس به دلیل نقشی که در مداخله در بحران‌ها دارد می‌تواند در تحکیم خانواده و مقابله با خشونت و آسیب‌ها بسیار موفق عمل کند لذا این مرکز برای ما بسیار حائز اهمیت است.

بازدید از خانه سلامت، خانه امن، شرکت در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، و شرکت در همایش زن کُرد، سرمایه اجتماعی و حضور در برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز کردستان برنامه‌های سفر یک روزه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 4 =