مراسم تجلیل از پرستاران نمونه کرمانشاه برگزار شد

شناسهٔ خبر: 350A204B -
مراسم تجلیل از پرستاران نمونه کرمانشاه با حضور مسئولان بیمارستانی و جمعی از پرستاران در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی این استان برگزار شد.

به گزارش زنان بیدار ، سیاوش وزیری ظهر پنجشنبه به مناسبت هفته پرستار در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه که با حضور مسئولان بیمارستانی و جمعی از پرستاران در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: خدمت و جانفشانی‌های این پرستاران همیشه باید مورد تقدیر قرارگرفته شود چرا که دین اسلام نیز برای این امر ارزش بالایی قائل بود و پاداش هر یک ساعت مراقبت از بیمار را برابر با هفت هزار سال عبادت دانسته است.

وی افزود: از خود گذشتگی، ایثار و زحمات کادر پزشکی به ویژه پرستاران نماد یک کار فرهنگی است که باید مردم در جریان آن قرار گیرند و با سختی‌های آن آگاه شوند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: اخلاق پرستاری، احترام به پرستاران و توجه مشکلات آنها ملزومات امروز است که در ایام کرونا نیز شاهد رشادت‌های آنها بودیم که این امر نیاز به توجه بیشتری هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولان است.

وزیری ادامه داد: برای انتقال ماجراهای پیش آمده در ایام کرونا در حوزه پرستاری نیاز است که گفته‌های آنها به صورت کتبی نوشته شود و به آیندگان منتقل شود و آنها را به عنوان الگوهای رفتاری و اخلاقی معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا جهادگران عرصه سلامت با تمام وجود پا در میدان گذاشتن، خاطر نشان کرد: از بیمارستان‌های که تغییر رویه دادند و در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفتند تا جهادگرانی که در صف اول این جبهه قرار گرفتند همگی نشان دهنده شأن کادر درمان و پرستاران است بیمارستان‌ها تبدیل به سنگر این افراد شد تا برای آیندگان درس از خودگذشتگی به جای بگذارند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 9 =