۱۵۸ هزار نفر از جمعیت شهری کردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند

شناسهٔ خبر: 34DE2A7A -
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان از تحت پوشش قرار دادن ۱۵۸ هزار نفر از جمعیت شهری استان خبر داد.

به گزارش زنان بیدار ، علی بیننده عصر سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی استان کردستان اظهار کرد: در حال حاضر از یک میلیون و ۲۲۷ هزار نفر جمعیت شهری ۹ درصد یعنی ۱۵۸ هزار نفر تحت پوشش خدمات کمیته امداد استان هستند.

 

وی افزود: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال استان غیر تحت پوشش در استان از مرداد ماه با اعلام ابلاغیه آغاز شده است.

 

بیننده خاطرنشان کرد: زنانی که مشمول طرح توانمندسازی شدند، شامل زنانی است که به دلیل فوت سرپرست، متارکه، متواری شدن، از کارافتادگی و بیماری سخت درمان سرپرست خانواره مسئولیت تأمین خانواده را بر عهده دارد.

 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان اظهار کرد: برای اجرای این طرح مراکز فعال از بین ۱۰۰ مرکز نیکوکاری تعیین و کلاس‌های آموزشی تسهیلگران برای اجرایی شدن آن آغاز شده است.

 

بیننده افزود: در شناسایی اولیه ۸۵۰ زن سرپرست خانوار مشمول این طرح شد که سهم ابلاغی کردستان ۵۰۰ خانواده بود ولی با این وجود ۵۸۷ خانواده گزینش نهایی شدند تا ۸۷ خانوار ذخیره و در صورت افزایش اعتبار از این طرح برخوردار شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: میزان وامی که برای هر خانوار در نظر گرفته شده ۳۰۰ میلیون ریال و اعتبار کلی استان ۵۰ میلیارد ریال است که ۱۵۰ مورد از این تسهیلات در بهمن ماه جاری به متقاضیان پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =