سند همکاری مشترک فی مابین دفتر امور کودکان، زنان و خانواده و مرکز پویانمایی صبا سازمان صدا و سیما

شناسهٔ خبر: 27A99251 -
سند همکاری مشترک فی مابین دفتر امور کودکان، زنان و خانواده و مرکز پویانمایی صبا سازمان صدا و سیما در محل مرکز پویانمایی وابسته به سازمان صدا و سیما به امضا رسید.

به گزارش زنان بیدار ، به نقل از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، علی محمد زنگانه، مدیرکل دفتر امور کودکان، زنان و خانواده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حضور در محل مرکز پویانمایی صبا وابسته به سازمان صدا و سیما، سند همکاری مشترک جهت تبدیل محتوای تولید شده در حوزه پیشگیری رشدمدار به تولیدات رسانه ای در قالب انیمیشن و انتشار و پخش آن را امضا کردند.

محمدرحیم لیوانی، رئیس مرکز پویانمایی صبا در این نشست با اشاره به اینکه روش تدوین تفاهم نامه بسیار تئوریزه و چارچوب مند می­­باشد، گفت: امید است بتوان از ظرفیت­های موجود حداکثر استفاده را برد و نتیجه­ ی قابل قبولی ارائه کرد.

مدیرکل دفتر امور کودکان، زنان و خانواده و مسئول پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی، نیز در ادامه خاطر نشان کرد: پیشگیری رشدمدار یک نوع پیشگیری با فایده و هزینه اثربخشی بالاست و در واقع به نوعی سرمایه گذاری در جهت پرورش نسل خود کنترل، خودآگاه و دارای مهارت های اجتماعی و سایر مهارت های لازم در حوزه­ی مدیریت خود، پرورش فکر و تصمیم گیری، شناخت و مدیریت هیجانات، تقویت هوش های چندگانه، پرورش خلاقیت و ارزش های اخلاقی است. برآیند ما در این سرمایه گذاری این است که به ازاء هر یک دلار هزینه در این حوزه ۱۷ دلار ارزش افزوده ایجاد می شود؛ این در حالی است که هم اکنون ما برای هر زندانی ۲۰ برابر سرانه­ی یک دانش آموز هزینه می کنیم.

زنگانه افزود: در طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد)، ۷۲ مجلد در ۱۰ محور محتوایی از جمله مهارت های مشارکتی، خودآگاهی، خود مدیریتی، تنظیم شناختی هیجانات، مقابله با استرس، صبر، بخشایش گری، حل مسئله با رویکرد معنوی، توکل، منظومه رشد (شامل حسن گزینی و خیر گزینی) تدوین شده است؛ که همگی قابلیت ارائه در قالب محصولات رسانه­ ای را دارد.

 وی اذعان کرد: تمامی محتویات مربوط به دوران کودکی و طرح نماد، پس از صحه گذاری علمی، از سوی فوکال پوینت های دانشگاهی، توسط مراجع دینی صحه گذاری شده و کتاب صحه گذاری دینی نیز به صورت یک مجلد مجزا تدوین شده است. ما به وسیله ی این تفاهم نامه، مرحله­­­­­­­­­­­ی تولید انیمیشن و انتشار آن را به مجموعه­ی صبا سازمان صدا و سیما می‌سپاریم.

مدیرکل دفتر امور کودکان، زنان و خانواده و مسئول پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه جنس محتوای حوزه رشد مدار مسئله محور نیست، بلکه ارتقائی می باشد گفت: همین امر مانع از پرداختن به مداخلات حاشیه ­دار و حساسیت برانگیز که در رویکرد آسیب محور گرفتار آن هستیم، خواهد شد.

رحیمی رئیس اداره­­­­­­­­­ی حمایت از کودکان، زنان و خانواده، با اشاره به اینکه دبیرخانه این تفاهم نامه اداره پیشگیری­های فرهنگی و اجتماعی است گفت: ما بلافاصله پس از امضای قرارداد عملیات اجرائی را آغاز خواهیم کرد.

در ادامه معاون برنامه ریزی مرکز پویانمایی صبا بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که مجموعه صبا از قبیل عدم وجود محتوای علمی، بومی و قابل اعتماد برای تولیدات رسانه ­ای دارد، محتوای تهیه شده در معاونت اجتماعی قوه قضائیه بسیار مفید، کاربردی و همه جانبه است و با استفاده از محتوای ارائه شده به تولید انیمیشن و انتشار آن در رسانه ی ملی بسیار مشتاق شدم.

در پایان جلسه سند همکاری مشترک فی مابین دفتر امور کودکان، زنان و خانواده و مرکز پویانمایی صبا به امضاء علی محمد زنگانه و دکتر محمدرحیم لیوانی رسید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =