نامه ابتکار به ظریف درباره زنان ایرانی دارای همسر افغان

شناسهٔ خبر: 2652CE65 -
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت دوازدهم از مکاتبه خود با وزیر کشور و خارجه درباره ضرورت رسیدگی به زنان ایرانی دارای همسر افغان، زنان و کودکان پناهنده با توجه به شرایط بحرانی افغانستان خبر داد.

به گزارش زنان بیدار ،

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: با توجه به شرایط بحرانی ‎افغانستان طی مکاتباتی با وزیر کشور و خارجه نسبت به ضرورت رسیدگی به وضعیت ‎زنان ایرانی دارای همسر افغان و همچنین زنان و کودکان پناهنده تذکر دادم.

نامه ابتکار به ظریف

معصومه ابتکار در نامه خود  به محمد جواد ظریف با اشاره به پیشروی طالبان در شهرها و روستاهای افغانستان، خواهان تسهیل عزیمت از جمله صدور ویزای زمینی برای زنان ایرانی و فرزندانشان که خواهان ترک آن کشور هستند، شد.

ابتکار همچنین در مکاتبه اش با رحمانی فضلی وزیر کشور با اشاره به موج پناهجویان افغان که وارد کشور می شوند،‌ تاکید کرد که براساس گزارش های واصله، بخشی از آوارگان را زنان و کودکان تشکیل می دهند که با توجه به آسیب پذیری های فردی و اجتماعی این گروه، لازم است تمهیداتی برای آنان در اردوگاههای مرزی در نظر گرفته شود.

وی خواستار استقرار تیم پزشک، ماما و مددکاران اجتماعی زن، توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز زنان و دختران و نیز اقلام مقابله با ویروس کرونا، نظارت بر محل اسکان و جابجایی زنان سرپرست خانوار در میان پناهجویان و بهره گیری از خدمات سازمان های غیردولتی فعال در حوزه مهاجرین و زنان برای اعتمادسازی و ارایه خدمات بهینه تخصصی شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 7 =