درخشش دختر سقزی در مسابقات جهانی چرتکه

شناسهٔ خبر: 17C7D734 -
دختر نونهال سقزی توانست در مسابقات جهانی "چرتکه" در کشور ترکیه، عنوان دوم را به دست آورد.

به گزارش زنان بیدار ، آزیتا امامی و کاوان بهشتی دو نونهال سقزی که در مسابقات جهانی "چرتکه" ترکیه دو مدال نقره را برای تیم کشور مان به ارمغان آورده بودند امروزبا استقبال گرم مردم و مسئولان به زادگاهشان بازگشتند.
نماینده چرتکه غرب کشور گفت: در این دوره از مسابقات ۱۲۰۰ شرکت کننده از ۱۷ کشور جهان حضور داشتند که این دو نونهال سقزی به عنوان نماینده استان کردستان در آن درخشیدند.
معصومه هاجری افزود : در مسابقات چرتکه ۲۰۱۹ ترکیه، نخبگانی از سراسر جهان حضور داشتن و در این مسابقات که در ۱۴ سطح برگزار شد، در مجموع ۵۰ نفز از جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
وی عنوان کرد : سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه‌ای یک سیستم نوآورانه محاسبه‌ای است که باعث هماهنگی بین دو نیمکره راست و چپ به طور همزمان می‌شود و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی، ظرفیت ذهن و مهارت‌های نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله را افزایش می‌دهد.
نماینده چرتکه غرب کشور اظهارداشت: این برنامه آموزشی سال‌هاست که ایجاد شده و بار‌ها مورد آزمایش قرارگرفته و نتیجه آن یک تجربه جهانی موفق است.
آرینا امامی و کاوان بهشتی که در پایه هفتم تحصیل می‌کنند توانستد در نخستین حضور خود در این رقابت جهانی، مقام دوم را کسب کنند.
در این مسابقات هزار و دویست نخبه از سراسر جهان حضور داشتند

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =