سخنگوی شورای وحدت:

برای ورود زنان به انتخابات، قانون اساسی ملاک است

شناسهٔ خبر: 161E5AE4 -
سخنگوی شورای وحدت گفت: فکر می‌کنم که باید برای ورود زنان به انتخابات ریاست جمهوری قانون اساسی را ملاک قرار دهیم و قانون اساسی باید صراحتا یا تلویحا به موضوع ورود زنان در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده باشد.

به گزارش زنان بیدار ، منوچهر متکی، وزیرخارجه پیشین کشورمان درباره کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می‌کنم که باید برای ورود زنان به انتخابات ریاست جمهوری قانون اساسی را ملاک قرار دهیم و قانون اساسی باید صراحتا یا تلویحا به موضوع ورود زنان در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده باشد.

 متکی ادامه داد: مفسر قانون اساسی شورای نگهبان است. اگر به لحاظ قانونی امکان ورود زنان به عرصه ریاست جمهوری وجود داشته باشد، آن زمان قاعدتا می‌توان به مصادیق در جامعه فکر کرد و یا از آنان نام برد.

وی درباره برنامه‌های شورای وحدت برای انتخاب نامزد‌های ریاست جمهوری اظهار کرد: در شورای وحدت با نامزدی که متقاضی کاندیداتوری است مصاحبه کرده و او را به چالش می‌کشیم و به این وسیله دیدگاه‌های او را استخراج می‌کنیم.

 

وزیرخارجه پیشین کشورمان ادامه داد: در شورای وحدت ۲۰ کمیته اقشاری و موضوعی داریم. کمیته‌های اقشاری مثل جوانان، بانوان، دانشجویان، اساتید، پزشکان، فرهنگیان، کارمندان، کارگران و قشر‌های دیگر اجتماعی است. کمیته‌های موضوعی هم شامل صنعت، کشاورزی و نفت و گاز؛ در واقع ما زیر ساخت‌های مباحث اقتصادی کشور را داریم.  

 

متکی ادامه داد: آنچه که نتیجه کار این کمیته‌ها است در قالب یک مانفیست و چارچوب برنامه‌ریزی شده ۵ تا ۱۰ صفحه‌ای استخراج می‌شود.  

 

سخنگوی شورای وحدت افزود: این اصول استخراجی کمیته‌ها، رئوس برنامه‌هایی می‌شود که شورای وحدت تعیین کرده و در اختیار نامزدی که معین می‌کند قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =