اشتغالزایی برای 890 نفر از بانوان دیواندره ای

شناسهٔ خبر: 13B74F83 -
فرماندار دیواندره گفت : ۲۳ صندوق خرد زنان روستایی شهرستان برای ۸۹۰ نفر از بانوان ایجاد اشتغالزایی کرده اند.

به گزارش زنان بیدار ، ​​​​​​​جمال ارشدی ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران عامل صندوق ‌های خرد زنان روستایی دیواندره، اظهار داشت: زنان نقش کلیدی در مسایل اجتماعی و فرهنگی جامعه را برعهده دارند و امروزه موفقیت‌های آنها در تمام زمینه ها به چشم می‌خورد.

ارشدی به فعالیت صندوق های خرد زنان روستایی در شهرستان اشاره و تصریح کرد: ۲۳ صندوق خرد زنان که در روستاهای شهرستان فعالیت می کنند برای ۸۹۰ نفر عضو به عناوین مختلفی فرصت شغلی ایجاد کرده است، مسئولان باید با تمام توان برای تقویت و رفع مشکلات این صندوق‌ها تلاش کنند.

وی ابراز داشت: حفظ صندوق‌های خرد زنان روستایی و اعضای آن باید از از اولویت های جهادکشاورزی بوده و برای افزایش تعداد این صندوق‌ها در سایر روستاها نیز تلاش کند.

در ادامه مدیرجهاد کشاورزی دیواندره اظهار داشت:  کردستان دارای ۶۲ صندوق زنان روستایی بوده که ۲۳ صندوق آن در شهرستان دیواندره فعالیت دارد که در این زمینه رتبه اول استان را داریم.

حمید رضا وزیری اضافه کرد: از این ۲۳ صندوق، ۱۴ موصندوق در روستاهای بخش مرکزی، سه صندوق در بخش سارال و ۶ صندوق در بخش کرفتو  فعالیت می‌کنند.

وزیری به برگزاری دوره های آموزشی زنان روستا با محوریت صندوق های خرد زنان اشاره کرد و افزود: برای آموزش اعضای این صندوق ها، ۱۶ دوره آموزشی با سه هزار و 465 نفر ساعت در زمینه‌های مختلف شغلی برگزار شده است.

وی هدف از راه اندازی صندوق خرد زنان روستایی را ریشه کن کردن فقر در روستاها و ایجاد اشتغال برای بانوان اعلام کرد و  گفت: ایجاد کارگاه قارچ، خیاطی، دامداری و پرورش مرغ خانگی از جمله شغل‌های بوده که از طریق صندوق های خرد روستایی برای زنان روستایی ایجاد شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 1 =