توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت دولت است

شناسهٔ خبر: 100ED92D -
معاون رییس جمهوری درامور زنان وخانواده باتاکید براینکه اولویت دولت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ازنظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی وفرهنگی است، گفت: درتمام دنیا تعداد زنان سرپرست خانوار به دلیل آسیب های اجتماعی و مشکلات زیاد رو به فزونی است که کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست.

به گزارش زنان بیدار ، دکتر انسیه خزعلی روز شنبه در نشست با زنان سرپرست خانوار که در دفتر معاونت برگزار شد، افزود: شنیدن مطالبات زنان سرپرست خانوار ما را در درک بیشتر مسوولیت سنگینی که بر عهده داریم یاری می کند و این موضوع دولت را موظف به پوشش نیازهای این زنان می کند.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه وظیفه و اولویت دولت، تحت حمایت قرار دادن این بانوان از نظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی و فرهنگی است، تصریح کرد: اگر شرایط مهیا باشد اما کاری برای تامین نیازهای زنان سرپرست خانوار صورت نگیرد آسیب پذیری آنان گسترش خواهد یافت.

دکتر خزعلی یادآور شد: البته آسیب پذیر بودن زنان سرپرست خانوار تعبیر خوبی نیست کمااینکه شاهدیم برخی از این زنان مراقب زندگی خود و فرزندان و گاه پدر و مادر خود هستند و نمی گذارند آسیبی به آنان برسد و با قدرت و توانمندی بسیار از خود و خانواده در برابر آسیب ها حفاظت می کنند.

وی تاکید کرد: به هر حال خلا در زندگی این عزیزان بوجود آمده و وظیفه ما پوشش و رفع این خلا ها است که امیدواریم برای دولتمردان وضعیتی پیش آید تا همه آنان تحت پوشش قرار گیرند.

دکتر خزعلی خاطرنشان کرد: خداوند ما را نمی بخشد اگر زن سرپرست خانوار در تنگنای اقتصادی و معنوی باشد و با وجود داشتن توانمندی او را یاری نکنیم و این وظیفه حکومت اسلامی است که آنها را عائله خاص خود بداند.

معاون رییس جمهوری به تمامی زنان سرپرست خانوار توصیه کرد: رفع مشکلات تنها با یاری و مساعدت و هم افزایی مرتفع می شود و امیدواریم در کنار رفع نیازمندی های زنان سرپرست خانوار، با افزایش مهارت آموزی زمینه ی خودکفایی آنها در زندگی فراهم شود.

دکتر خزعلی اظهار داشت: امیدواریم این نشست، مقدمه ای باشد برای اینکه بار مسوولیت را بیشتر احساس کرده و متوجه امانت سنگینی بر دوش ما گذاشته شده است.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 5 =