بانوی هنرمند پاوه‌ای کارآفرین نمونه صنایع‌دستی کشور شد

شناسهٔ خبر: 0980BF9C -
بانوی هنرمند پاوه‌ای استان کرمانشاه در اولین دوره جشنواره کارآفرینان نمونه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور، به عنوان کارآفرین نمونه صنایع‌دستی معرفی شد.

امین کوگانی معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار زنان بیدار اظهار کرد : بانوی هنرمند «فرشته حسینی» مدیرعامل شرکت تعاونی بانوان گیوه باف روستای «میوان» شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه است که در حوزه تولید و توسعه گیوه بافی در این شهرستان فعالیت دارد.

امین کوگانی افزود: شرکت تعاونی بانوان گیوه باف روستای میوان از جمله تعاونی‌های برتر استان در حوزه تولید صنایع‌دستی است که توانسته به عنوان یک برند منطقه‌ای خود را مطرح کند.

وی با بیان اینکه این بانوی کارآفرین در ابتدای فعالیت خود با استفاده از ظرفیت همه بانوان روستای میوان توانست این فعالیت را آغاز کند اضافه کرد: با توجه به اینکه در این روستا همه بانوان خانه‌دار با توجه به آموزش‌ها و حمایت‌های این مجموعه به کار بافت گیوه مشغول هستند، این روستا به روستای «زنان گیوه باف» نیز معروف شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی استان کرمانشاه ادامه داد: این تعاونی با مدیریت این بانوی کارآفرین در سال‌های اخیر و به ویژه سال جاری با آموزش بانوان مستعد حوزه فعالیت خود را گسترده‌تر کرده و اشتغال‌زایی زیادی در منطقه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه تولید و صادرات گیوه توسط این تعاونی به ویژه به مناطق اقلیم کردستان عراق افزایش چشم‌گیری داشته است گفت: تنوع بخشی در طراحی و ظاهر گیوه‌های تولیدی نیز موجب رونق و گسترش فعالیت‌های این مجموعه شده است.

کوگانی یادآور شد: گیوه به عنوان یکی از تولیدات مهم و کاربردی صنایع‌دستی استان کرمانشاه از بازار فروش بسیار مناسبی در داخل و خارج از کشور برخوردار است و سالانه حجم زیادی از صادرات صنایع‌دستی استان به این کالا اختصاص دارد .

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =