مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی؛

۴۶ کیلومتر از شبکه جدید فیبرنوری در آذربایجان‌غربی تکمیل شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح جدید تجهیز شهرهای استان به شبکه فیبر نوری گفت: پیشرفت های خوبی در این خصوص داشته ایم و شبکه مربوط به این بخش در استان از ۴۶ کیلومتر فراتر رفت.

به گزارش زنان بیدار ، قاسم جلیلی نژاد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: همچنین نزدیک به ۱۱۰ کیلومتر حفاری در شهرهای مختلف استان برای توسعه شبکه فیبر نوری انجام شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر فقط در خوی که پیشتاز اجرای این طرح در آذربایجان غربی بوده است، ۶۵ کیلومتر حفاری صورت گرفته و ۳۷ کیلومتر آن به فیبر نوری مجهز شده است.

وی اظهار کرد: در سلماس نیز شاهد پیشرفت ۸۰ درصدی طرح در سال جاری هستیم و امیدواریم تا پایان پاییز، طرح توسعه فیبرنوری را در ۲ شهر خوی و سلماس به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سرعت انجام این طرح در استان بسیار قابل توجه است، ادامه داد: در ارومیه از اواخر مهر، این پروژه آغاز شده و در حدود یک ماه، هفت کیلومتر حفاری صورت گرفته است.

جلیلی نژاد گفت: اجرای پروژه فیبرنوری در شهرهای مهاباد، سردشت و میاندوآب نیز در دستور کار قرار دارد و از هفته های آینده آغاز خواهد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =